O nas

24 kwiecień 2015 by Stacja

Jakub. Ania. Piotr. Irmina. Sebastian. Ludwika. Tomasz. Nadzieja. Oskar. Maciej. Kalina. Kacper. Sonia. Mateusz.
14 dorosłych mieszkańców i mieszkanek miasta, mających autyzm lub zespół Aspergera. 14 różnych spojrzeń na Warszawę. Zaprosiliśmy ich do udziału w projekcie: wręczyliśmy jednorazowe aparaty, zorganizowaliśmy warsztaty fotograficzne i poprosiliśmy, by przez miesiąc fotografowali swoje życie w Warszawie. Codzienne życie, ulubione miejsca, dobre chwile.
Postanowiliśmy razem zebrać efekty tej współpracy i pokazać Wam naszą Warszawę. Może widzicie ją podobnie. A może zupełnie inaczej.

Wystawę można będzie oglądać do 30 kwietnia.
Godziny otwarcia: pn-pt 12-18.

Projekt nie trwałby dnia bez: Paulina Mirowska, Ada Banaszak, Bartek Warzecha, Karolina Kamycka, Olga Świeża, Aleksandra Duszczyk, Paulina Dmoch, Ewelina Sochacka, Magdalena Suska, Michał Dąbrowski, Piotr Borys Grefkowicz.

03 marzec 2015 by Stacja

Zajęcia są przygotowane metodycznie dla dzieci w wieku 0,5 - 6 lat. Lekcje mają formę zabawy i są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli-animatorów. Programy nauczania spełniają wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i są w pełni dopasowane do danej grupy wiekowej. Animatorzy jako cel główny stawiają właściwy rozwój dziecka.
Zajęcia odbywają się pod patronatami: Macmillan Education oraz Rzecznika Praw Dziecka. Maksymalna ilość dzieci w grupie to 8 osób.
Zajęcia prowadzone są przez szkołę SpeakART (www.speakart.pl). Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 516-104-447.
SpeakART - zajęcia z języka angielskiego odbywają się w:
poniedziałki (godz. 10:45; dzieci w wieku 0,5-2 lata),
wtorki i czwartki (godz. 16:30; dzieci w wieku 3-4 lata)
wtorki i czwartki (godz. 17:15; dzieci w wieku 5-6 lat)
Ceny:
karnet na 4 lekcje - 100 zł
karnet na 8 lekcji - 150 zł
pojedyncza lekcja 30 zł
Ceny zawierają koszt materiałów dydaktycznych.

03 marzec 2015 by Stacja

Postawa asertywna pomaga w życiu, buduje dobre relacje, zarówno ze sobą, jak i innymi ludźmi. Uczy szacunku do siebie i innych, pomaga realizować zamierzone cele. Jeśli chcesz żyć w zgodzie ze sobą, żyć w asertywny sposób i sięgać po swoje marzenia, przyjdź do nas na kolejne warsztaty asertywności!

Warsztaty przeznaczone są dla tych, którzy:
- utknęli w miejscu i nie mogą ruszyć
- nie kończą zaczętych spraw
- nie mówią tego, co naprawdę myślą
- nie robią tego, co naprawdę chcą robić

Nauczysz się:
- jak stawiać granice stanowczo i bezpiecznie dla innych
- jak wyrażać złość
- jak przyjmować i wyrażać krytykę
- jak wyrażać odmienne zdanie
- w jaki sposób odmawiać innym ludziom, aby zachować dobre relacje

Warsztaty poprowadzi Adriana Klos, psycholog i psychoterapeutka z ośrodka Strefa Zmiany, autorka wielu artykułów m.in. w Rzeczpospolitej, Wirtualnej Polsce czy Polityce a także w magazynach psychologicznych „Sens” i „Charaktery”. Autorka popularnego warsztatu dla magazynu „Charaktery”-Oswoić stres, odzyskać spokój. Realizowała projekty dla LuxMedu, Banku BPH. Na co dzień prowadzi własny Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany, a w nim konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par.

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, najbliższe spotkanie 9 maja br. od 9.30-13.30 w Stacja Muranów, ul Andersa 13 w Warszawie.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: adriana.klos@strefazmiany.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do przełożenia terminu warsztatów, jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych. Minimalna ilość osób, które mogą uczestniczyć w warsztacie to 10, a maksymalna - 15.
Koszt warsztatu: 100 zł
Zapraszamy !

03 marzec 2015 by Stacja

Zapraszamy na umuzykalniające zajęcia dla dzieci metodą Gordona w Stacji Muranów. Zajęcia planowane są z myślą o dzieciach w wieku od 0 do 3 lat. W zajęciach dzieci uczestniczą razem z jednym lub dwoma rodzicami. Całość trwa ok. 45 minut- przez 10- 15 minut zbieramy się w sali przy dźwiękach muzyki. Jest to chwila na adaptację dzieci do nowego miejsca i otoczenia oraz czas na ewentualne pytania i rozmowy z rodzicami. Przez 30-35 trwają zajęcia umuzykalniające, w trakcie których dużo śpiewamy i ruszamy się.

Podczas zajęć gordonowskich dzieciom przedstawiane są różnorodne skale modalne. Omawiana jest sfera rytmiczna muzyki - przez prezentacje metrów zwykłych i nietypowych, ale kładąc nacisk na najprostsze z nich: dwudzielne i trójdzielne. W trakcie zajęć wykorzystywana jest także metoda ruchu improwizowanego R. Labana, ponieważ muzyka nie może istnieć bez ruchu ciała! Korzystamy z drobnych rekwizytów, pobudzając dzieci do muzykowania, ale przede wszystkim używamy i czerpiemy radość z najważniejszego instrumentu jakim jest ciało i głos. Po muzycznym pożegnaniu ponownie pojawia się nagrana muzyka, przy której jest czas na dowolną zabawę, taniec i rozmowę.
Najciekawszym elementem zajęć jest obserwowanie dzieci, które z dnia na dzień robią wielkie postępy w świecie muzyki, improwizują i tworzą pierwsze słowa, śpiewają i rytmizują wszędzie i o każdej porze.
Dlaczego zajęcia umuzykalniające?
Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką.

Zajęcia umuzykalniające to przede wszystkim czysta przyjemność i doskonała zabawa, zarówno dla dzieci, jak i rodziców!
Koszt zajęć wynosi 30 zł w karnecie. Zapisy oraz informacje pod numerem telefonu: 697-685-932
Więcej o zajęciach na stronie: www.pam-pam.pl

Showcases

Background Image