Stacja Muranów

PROJEKTY

Stacja Muranów realizuje wiele ciekawych i ambitnych projektów społeczno-kulturalnych. Do najbardziej spektakularnych należą projekty związane z muralami, ale nie mniej ważne są projekty dokumentujące historie, jak Muranoteka, czy projekt upamiętnienia miejsca odnalezienia Archiwum Ringelbauma.

Go to SPACERY

SPACERY

Oferujemy autorskie wycieczki tematyczne po dzielnicy. Tematyka obejmuje nie tylko sprawy związane z gettem warszawskim, ale także historię dzielnicy, architektury, czy murale,

Go to MURANÓW

MURANÓW

Muranów to obowiązkowy punkt na mapie Warszawy. Spacerując po osiedlu powstałym jak Feniks z popiołów na gruzach warszawskiego getta, najlepiej zrozumieć tożsamość tego miasta. Pokawałkowanego przez wojnę i składanego na nowo z różnych, często nieprzystających do siebie elementów.

Go to KAWIARNIA

KAWIARNIA

Byliśmy lokalni, zanim stało się to modne (i cieszymy się, że ta moda zatacza coraz szersze kręgi). Kawiarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 (także podczas imprez).

Go to NGO

NGO

Z okazji dziesiątych urodzin Stacji Muranów chcemy podzielić się doświadczeniem i wiedzą z tymi, którzy też chcieliby działać podobnie jak my, ale nie wiedzą jak. Zapraszamy na cykl webinarów i bloga o różnych aspektach codzienności lokalnej organizacji pozarządowej ze sfery kultury. Projekt NGO-Zrób To Sam to kulturalny instruktaż obywatelski online. Szczerze, konkretnie i prostym językiem o trzecim sektorze.