Napisz projekt razem z nami!

Pragniesz zmian w swoim bezpośrednim otoczeniu, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zacząć działać, ale brakuje Ci organizacji, która wsparłaby Twój pomysł? Denerwuje Cię zniszczony trawnik, pomazany przystanek lub słaba oferta lokalnego domu kultury? Zacznij działać! Pomożemy Ci stworzyć jak najlepszy projekt, a nasi eksperci posłużą wsparciem, aby zwiększyć jego szanse powodzenia w konkursach dotacyjnych. 

W ramach projektu “Kulturalny Instruktaż Obywatelski – NGO zrób to sam” przekazywaliśmy wybrane aspekty działalności lokalnej organizacji pozarządowej w formie webinarów i materiałów edukacyjnych. Po 10 latach działalności dzieliliśmy się również własnym doświadczeniem. Teraz zapraszamy lokalnych aktywistów, grupy nieformalne i nowo założone organizacje do udziału w konkursie na najlepszy projekt na działania kulturalno-społeczne w środowisku lokalnym. Nabór rusza 31 sierpnia i potrwa miesiąc. Wyślijcie nam swój pomysł i zyskajcie bezpłatne wsparcie ekspertów, którzy pomogą Ci przygotować skuteczny wniosek dotacyjny: do ministerstwa, urzędu wojewódzkiego czy wydziału kultury. 

Autorzy 10 najlepszych projektów dostaną zaproszenie na dwudniowe warsztaty i spotkanie sieciujące w Stacji Muranów. Dodatkowo trzy zwycięskie przedsięwzięcia otrzymają dodatkowe wsparcie eksperckie. Każdy uczestnik wyjedzie z gotowym projektem, który będzie mógł złożyć w wybranym konkursie dotacyjnym. Organizator pokrywa koszt transportu, hotelu oraz udziału w warsztacie. 

Harmonogram 

  • 31 sierpnia – 11 października – nabór wniosków z pomysłami (prosty formularz do ściągnięcia tutaj, regulamin konkursu tutaj)
  • 11 października   wybór 10 najciekawszych pomysłów, których autorzy dostaną zaproszenie na warsztaty w Warszawie (pokrywamy koszty podróży, hotelu i warsztatów dla dwuosobowych zespołów).
  • 12 –  31 października – praca zdalna z ekspertami nad pomysłami 
  • 4-6 listopada -warsztaty sieciujące w Stacji Muranów. 

Więcej o projekcie przeczytacie na blogu www.stacjamuranow.pl/ngo lub na profilu facebookowym „NGO – zrób to sam”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (WORD / PDF)

REGULAMIN KONKURSU (PDF)