NGO? ZRÓB TO SAM!

Chciałbyś coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu ale brakuje Ci narzędzi? Chodzi Ci po głowie organizacja klubu filmowego, wystawy lub dyskusji, ale nie wiesz gdzie to zrobić? Denerwuje Cię zaniedbany trawnik, zniszczony śmietnik lub dziury w jezdni? Zacznij działać! Już 24 października rozpocznie się cykl webinarów stowarzyszenia Stacja Muranów, podczas którego dowiesz się jak zaangażować się w życie lokalnej społeczności, jak założyć organizację pozarządową i… nie zwariować. 

To nie miało prawa się udać. A jednak działa!

W 2010 roku grupa entuzjastów bez doświadczenia, pieniędzy i wsparcia założyła stowarzyszenie Stacja Muranów – lokalną organizację działającą w sferze kultury. Już za chwilę będziemy świętować jej dziesiąte urodziny. Z tej okazji członkowie stowarzyszenia postanowili podzielić się swoim doświadczeniem z różnych aspektów działalności lokalnej organizacji pozarządowej ze sfery kultury.

To dobra okazja, żeby podzielić się doświadczeniem i wiedzą z tymi, którzy też chcieliby działać podobnie jak my, ale nie wiedzą jak. Zapraszamy na cykl webinarów i bloga o różnych aspektach codzienności lokalnej organizacji pozarządowej ze sfery kultury. Chcesz coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu, ale brakuje Ci narzędzi? Myślisz o organizacji klubu filmowego, wystawy lub dyskusji, ale nie wiesz gdzie to zrobić? Denerwuje Cię zaniedbany trawnik, zniszczony śmietnik lub dziury w jezdni? Projekt NGO-Zrób To Sam to kulturalny instruktaż obywatelski online. Szczerze, konkretnie i prostym językiem o trzecim sektorze. 

Dostęp do webinarów znajdziecie poprzez naszą stronę na FB: https://www.facebook.com/ngozrobtosam/. Pierwszy z nich odbędzie się 24 października 2019 roku o godzinie 19:00. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Wejcman (BORIS). 

Cykl webinarów 

Projekt “NGO zrób to sam” jest cyklem 10 webinarów przedstawiających wybrane aspekty działalności lokalnej organizacji pozarządowej na konkretnym, realnie istniejącym przykładzie – stowarzyszenia Stacja Muranów.- Teraz, po dziewięciu latach istnienia i konsekwentnego rozwoju, chcemy odpowiedzieć na potrzeby podobnych nam, aktywnych obywateli, dzieląc się z nimi pozyskanym doświadczeniem i zachęcając do podjęcia działań – mówi Beata Chomątowska, prezeska Stacji Muranów.

Webinary skierowane są do odbiorców z całej Polski, pragnących uzyskać szczegółowe wskazówki, jak realizować pomysły pozwalające zmienić na lepsze najbliższe otoczenie, a także wszystkich osób zainteresowanych kulisami działalności lokalnych NGO-sów. Będą dotyczyły zarówno praktycznych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych, jak i kwestii formalnych. Webinary będą prowadzone i transmitowane w czasie rzeczywistym online. 

Twórcy projektu przez najbliższe półtora roku będą publikować filmy, podcasty oraz wpisy na swoim blogu pod adresem www.stacjamuranow.pl/ngo.. Zwieńczeniem projektu będzie spotkanie podsumowująco-sieciujące dla uczestników w Warszawie. Każdy z uczestników projektu otrzyma świadectwo jego ukończenia. 

—-

Partnerami projektu są: Partnerami projektu są: Federacja Mazowia, Centrum Aktywności Społecznej, Opole. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Generator Inspiracji, Pomorze Zachodnie.

—-

Projekt „NGO – zrób to sam” jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.